Osoby, które decydują się uwzględnić wybrane dobre dzieło w testamencie, często identyfikują się z jego ideą oraz działaniami. Tłumaczą, że choć za życia nie zawsze mogą wesprzeć akcje prowadzone przez daną organizację, będzie im to łatwiej uczynić po śmierci. Pragną mieć swój wkład w budowanie lepszego świata, w którym będą żyły ich wnuki i prawnuki, chcą jednocześnie zostawić cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń.
Coraz częściej na napisanie testamentu decydują się osoby młode, które traktują to jako jeden ze sposobów zarządzania swoim majątkiem na wypadek, gdyby nagle ich zabrakło. Mają świadomość, że gdyby nagle zakończyły swoją ziemską wędrówkę, a nie sporządziły testamentu, spadek po nich otrzymają spadkobiercy ustawowi, czyli osoby, które dziedziczą według przepisów prawa spadkowego (są one wymienione w Kodeksie cywilnym, w artykułach 931-935).
Kim są zatem ci, którzy decydują się sporządzić testament? To przede wszystkim osoby świadome, pragnące zabezpieczyć swoich najbliższych i rozdysponować posiadane dobra według własnego uznania.
Warto zatem zastanowić się, komu chcemy przekazać swoje mienie. Czy są to osoby najbliższe, będące tzw. spadkobiercami ustawowymi, czy też np. przyjaciele, sąsiedzi, itp. Po uwzględnieniu tych osób w testamencie i upewnieniu się, że wszyscy zostali obdarowani, warto rozważyć choćby symboliczny zapis na wybrany cel społeczny.
Zachęcamy do wzięcia pod uwagę Stowarzyszenia “Dwie Kreski”, które niesie wszechstronną, “szytą na miarę” pomoc kobietom w ciąży, w trudnej sytuacji życiowej.