Wspieram

Rachunek bankowy:
37 1160 2202 0000 0003 8906 3161
IBAN:
PL 37 1160 2202 0000 0003 8906 3161
SWIFT/BIC:
BIGBPLPW
Tytuł:
Darowizna na cele statutowe

Jak jeszcze możesz wspierać kobiety?

1,5 % podatku

Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego, co daje nam możliwość otrzymywania 1,5% podatku w ramach corocznych rozliczeń.

Wskazując Stowarzyszenie Dwie Kreski w swoim rozliczeniu podatkowym masz realny wpływ na zmianę sytuacji potrzebujących Kobiet. Aby pomóc wystarczy wpisać nasz KRS: 0000837345

 

Ponadto jako polski podatnik masz prawo do odliczeń podatkowych od darowizn:

  • w PIT od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% dochodu;
  • w CIT od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% dochodu.

Więcej w artykule: https://poradnik.ngo.pl/darowizny

Pomoc zamiast kwiatów

Coraz więcej par decyduje się odejść od tradycji otrzymywania ślubnych kwiatów. Dlaczego? Powód jest prosty – kilkadziesiąt bukietów po kilku dniach usycha. Więcej satysfakcji może dać zaproszenie weselnych gości do podzielenia się wspólną radością tego wielkiego dnia z kimś potrzebującym. Zachęcamy i Was do tego pięknego gestu. Może chcielibyście się podzielić właśnie z potrzebującą kobietą, aby i ona w szczególnym czasie ciąży mogła doświadczać radości i nadziei na lepsze jutro?

Jak to robić?

Wystarczy przygotować dla gości informację i dołączyć ją do zaproszeń. Może ona brzmieć na przykład tak:

„Drodzy Goście! Chcielibyśmy, by ten szczególny dzień w naszym życiu dał radość również komuś, kto jest w potrzebie. Dlatego prosimy Was, byście pieniądze na zakup kwiatów przeznaczyli na wsparcie kobiet, dla których wiadomość o ciąży jest trudna – możecie to zrobić za pośrednictwem Stowarzyszenia Dwie Kreski.”

Rachunek bankowy: 37 1160 2202 0000 0003 8906 3161

Tytuł: Darowizna na cele statutowe

Przy okazji zakupów w internecie – za darmo!

Nie każdy w natłoku obowiązków może podzielić się swoim czasem. Niekiedy osobista sytuacja finansowa nie pozwala na przekazanie nawet małej darowizny. Ale pragnienie niesienia pomocy pozostaje… Każdy jednak robi jakieś codzienne albo większe zakupy. I tutaj mamy bardzo dobrą wiadomość! Przy ich okazji można w wymierny i znaczący sposób pomóc naszej dwukreskowej społeczności w świadczeniu pomocy kobietom, bez żadnych kosztów dla siebie! Jak to działa? Procent od zakupów, bez kosztów dla kupującego, może pomagać kobietom. Dzieje się tak dzięki decyzji ponad 1600 znanych sklepów internetowych, które zdecydowały się przekazać pewien procent od zakupów ich towarów czy usług na rzecz wskazanej przez Ciebie organizacji. Płacisz tyle, ile zwykle, a średnio 2,5% wydanej kwoty trafia na konto, na przykład, “Dwóch Kresek”.

Jak to robić?

Przy zakupach na komputerze:

  • wchodzisz na stronę www.fanimani.pl
  • instalujesz bezpieczną “przypominajkę”. Przed każdymi zakupami w sklepie, który bierze udział w akcji przypomni Ci ona, że to okazja do pomocy
  • po wejściu na stronę sklepu internetowego zobaczysz komunikat, przez który aktywujesz darowiznę
  • po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle, co zwykle
  • sklep internetowy odprowadzi procent od Twoich zakupów na konto Stowarzyszenia “Dwie Kreski” i pieniądze te trafią do potrzebujących kobiet.

Na smartfonie:

Aby pomagać przy okazji zakupów na smartfonie, trzeba pobrać i uruchomić bezpieczną aplikację Fanimani oraz wybrać w niej organizację, której chcesz pomagać. Kiedy zamierzasz coś kupić przy użyciu smartfona, musisz ją uruchomić i przejść do sklepu bezpośrednio stamtąd.

Spadek

Osoby, które decydują się uwzględnić wybrane dobre dzieło w testamencie, często identyfikują się z jego ideą oraz działaniami. Tłumaczą, że choć za życia nie zawsze mogą wesprzeć akcje prowadzone przez daną organizację, będzie im to łatwiej uczynić po śmierci. Pragną mieć swój wkład w budowanie lepszego świata, w którym będą żyły ich wnuki i prawnuki, chcą jednocześnie zostawić cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń.

Coraz częściej na napisanie testamentu decydują się osoby młode, które traktują to jako jeden ze sposobów zarządzania swoim majątkiem na wypadek, gdyby nagle ich zabrakło. Mają świadomość, że gdyby nagle zakończyły swoją ziemską wędrówkę, a nie sporządziły testamentu, spadek po nich otrzymają spadkobiercy ustawowi, czyli osoby, które dziedziczą według przepisów prawa spadkowego (są one wymienione w Kodeksie cywilnym, w artykułach 931-935).

Kim są zatem ci, którzy decydują się sporządzić testament? To przede wszystkim osoby świadome, pragnące zabezpieczyć swoich najbliższych i rozdysponować posiadane dobra według własnego uznania.

Warto zatem zastanowić się, komu chcemy przekazać swoje mienie. Czy są to osoby najbliższe, będące tzw. spadkobiercami ustawowymi, czy też np. przyjaciele, sąsiedzi, itp. Po uwzględnieniu tych osób w testamencie i upewnieniu się, że wszyscy zostali obdarowani, warto rozważyć choćby symboliczny zapis na wybrany cel społeczny.

Zachęcamy do wzięcia pod uwagę Stowarzyszenia “Dwie Kreski”, które niesie wszechstronną, “szytą na miarę” pomoc kobietom w ciąży, w trudnej sytuacji życiowej.

Pomoc, której udzielamy kobietom w ciąży jako Stowarzyszenie Dwie Kreski nie byłaby efektywna bez ofiarności dużego grona osób, którym są bliskie nasze wartości.

Wsparcie finansowe, zwłaszcza regularne, pozwala nam pokrywać koszty związane z udzielaniem pomocy.

Bez wsparcia Darczyńców, którzy jednorazowo lub regularnie dokonują wpłat, Stowarzyszenie nie mogłoby pokrywać kosztów pomocy specjalistów czy zakupów.

→ Zobacz jak wydajemy pieniądze

Jak wydajemy pieniądze Darczyńców

stan za lata 2021-2023

Pomoc Podopiecznym

Rozwój Wolontariuszy

Marketing

Obsługa Stowarzyszenia