Formy zaangażowania

Wolontariat dla każdego – dołącz do bazy i wspieraj kobiety lokalnie

Pewnego dnia w Twojej okolicy pojawi się kobieta w ciąży potrzebująca wsparcia. Czy będziesz wówczas gotów/gotowa jej pomóc?

Naszym celem jest budowa jak najgęstszej siatki Wolontariuszy tak, by w dowolnym miejscu w Polsce kobieta w ciąży, która znalazła się w trudnej sytuacji, miała się do kogo zwrócić. Zapisz się do naszej bazy, a gdy w Twojej okolicy pojawi się Podopieczna, skontaktujemy się z Tobą.

Potrzebująca kobieta może się pojawić od razu, za kilka dni, miesięcy bądź wcale. Czas oczekiwania możesz wykorzystać na szkolenie się, poznawanie z Wolontariuszami w Twojej okolicy. W tym celu powstały Zespoły Lokalne. Możesz też zaangażować się w inne zadania Stowarzyszenia.

Masz specjalistyczne kompetencje? Pomóż nam budować Stowarzyszenie

Możesz wesprzeć naszą administrację, obsługę prawną Stowarzyszenia, marketing, zaplecze IT, szkolenia, czy fundaraising dołączając do jednej z naszych Grup Budujących. 

Dołącz jako Darczyńca

Jeśli to, co robimy, jest dla Ciebie ważne, prosimy Cię o rozważenie wsparcia finansowego Dwóch Kresek. To bardzo ważna forma zaangażowania. Odciąża nas ona od zmartwień, zwłaszcza w sytuacjach szczególnie trudnych, gdy trafiająca do nas kobieta w ciąży zmaga się ze zdarzeniem losowym, przewlekłą chorobą lub niepełnosprawnością dziecka.

Włącz się w procesy pomocowe, wspieraj Podopieczną swoimi kompetencjami

Koordynatorzy Pomocy

Masz umiejętności logistyczne, organizacyjne, łatwo podejmujesz decyzje? Koordynuj zdalnie pracę Wolontariuszy pomagających kobietom lokalnie. Zgłoś się, a poinformujemy Cię o najbliższych terminach szkoleń.

Telefon Zaufania

Wolontariat w Dyżurce wymaga specjalnego przygotowania i jest możliwy tylko dla osób z Warszawy. Zgłoś się, a poinformujemy cię o najbliższych terminach szkoleń.

Specjaliści okołoporodowi

Chcesz towarzyszyć naszym Podopiecznym np. jako doula, położna, ginekolog, doradca laktacyjny?

Prawnicy

Masz możliwość konsultowania, czy reprezentowania naszych Podopiecznych pro bono? Znasz się na prawie rodzinnym?

Inni specjaliści

Szukamy też specjalistów mogących wesprzeć nasze Podopieczne doraźnie: lekarzy, terapeutów, doradców rodziny, mediatorów itp.