Wolontariat Lokalny

Kobiety w ciąży często mierzą się z trudną sytuacją finansową, zdrowotną, brakiem wsparcia ze strony rodziny czy partnera. Może w Twoich okolicach także jest taka przyszła Podopieczna Dwóch Kresek? Czasem wystarczy niewiele, aby pomóc jej w tym trudnym czasie!

Czym zajmuje się Wolontariusz Lokalny?

Wolontariusze z danego obszaru Polski zrzeszeni są w Zespołach Lokalnych. Zostając naszym Wolontariuszem, możesz oczekiwać na Podopieczną, bądź angażować się w działania Twojego Zespołu.

Wolontariusze Lokalni zwykle wspierają kobietę w codziennych obowiązkach, które sprawiają jej trudność. Może to być pomoc ze zrobieniem zakupów, skompletowaniem wyprawki, opieka nad starszym dzieckiem w czasie jej nieobecności, czy towarzyszenie w wizycie u lekarza. Często nasze Podopieczne potrzebują jednak tego, co doda im sił – rozmowy, zrozumienia, obecności…

Kto może zostać Wolontariuszem?

Odpowiedź jest prosta – każdy, kto dysponuje wolnym czasem i chce go przeznaczyć na pomoc kobietom w ciąży. Szukamy Wolontariuszy pełnych empatii i zrozumienia, dobrze zorganizowanych oraz aktywnych – potrzeby naszych Podopiecznych bywają różne.

Korzyści z bycia w Zespole

Pomagając dajesz swój czas oraz energię, ale i zyskujesz – radość z poznawania wyjątkowych kobiet oraz innych niezwykłych Wolontariuszy. W Zespole wspólnie radzimy sobie z wyzwaniami, dlatego możesz liczyć na wsparcie i zaangażowanie. Uczestnicząc w spotkaniach wiesz, co aktualnie dzieje się w Stowarzyszeniu, lepiej je poznajesz i nawiązujesz relacje. Dla naszych Wolontariuszy organizujemy także bezpłatne warsztaty i szkolenia.

To nie dla Ciebie? Poznaj inne formy zaangażowania!